Genç kalmak, geçen yıllara meydan okumak, zamanın izlerinden payımızı almamak hepimizin arzusu. Her geçen gün ilerleyen ve gelişen teknoloji sayesinde bu arzumuza daha zahmetsiz ve acısız ulaşmak da mümkün. İstediğimiz görünüme ulaşabilmek için tek çaremizin bıçak altına yatmak ve çeşitli cerrahi operasyonlar geçirmek olduğu günler geride kaldı. Son yılların genç görünmekten vazgeçemeyenlerimize hediyesi ise, HIFU (High Intensive Focus Ultrasound) ameliyatsız yüz germe teknolojisi.

Diş implantı, hassas diş kökü ve kanal tedavisi gibi işlemler görmüş alanlarda, diş köklerine yakın olan çene ve özellikle üst dudakta (kemiğe yakınlıktan dolayı) hissedilen sızı sebebiyle lokal anestezi kullanılabilen HIFU tedavisinde, geri kalan alanlarda anlık iğne batması gibi bir acı dışında, başka bir acı hissedilmediğinden lokal anesteziye de gerek duyulmaz.

HIFU nedir?

Fokuslu ultrason olarak da bilinen HIFU tedavisi, ses dalgalarının kullanıldığı bir yüz güz germe ve cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason teknolojisinin odaklanmış ses dalgaları sayesinde, üst ve orta tabakalarda bulunan kolajen sentezleri uyarılarak cilde parlaklık kazandırılırken, en alt tabakalara kadar ulaşılarak toparlanma ve sıkılaşma sağlanır. Yüz, boyun ve çene bölgesinde sarkma, gevşeme, yanak sarkması, çene çizgisinin kaybı ve çene hattında netliğin yitirilmesi, kaşlarda düşüklük, baca, karın, basen bölgesinde çatlaklar bulunması, kol ve gıdık sarkmaları fokuslu ultrason ile giderilebilen şikayetlerdir.

HIFU’nun kombinlenebildiği işlemler

Dolgu ve botox uygulamalarıyla kombinlendiğinde çok daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak olan HIFU tedavisi; mezoterapi, dermapen, PRP, kimyasal peeling, radyo frekansı ve IPL uygulamaları gibi diğer gençleştirme ve yenileme işlemleriyle de kombinlenebilir. Kombin tedaviler söz konusu olduğundabilinmesi gereken en önemli konu, fokuslu ultrason cildin derin tabakalarına önceden uygulanmış olan dolgu, ip, ya greftleri gibi maddelerinin etkilerini kısaltıp, nörotoksinlerin etkilerini çözebilir. Fokuslu ultrason ile kombinlenmek istenen botox ve dolgu uygulamaları HIFU tedavisinden sonra gerçekleştirilmelidir.

HIFU için uygun olmayan aday profili

Yüz ya da vücut bölgesinde sarkma, gevşeme sorunu yaşayan herkesin yaptırabileceği uygulama;

  • Vücudunda kalp pili gibi elektronik bir cihaz ya da metal stent bulunan kişiler,
  • Otoimmün hastalığı olanlar,
  • Diyabet ve epilepsi rahatsızlığı bulunanlar,
  • Hamileler,
  • Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu bulunan kişiler için uygun bir uygulama değildir.

HIFU tedavisinde sonuç alma süresi

Aşırı sarkma durumlarının dışında tek seans yeterli olan uygulama seansı, yaklaşık 30-45 dakika kadar sürer. Sarkma ve gevşemenin yoğun olması halinde, uzman tarafından 2. ya da 3. seansa gerek görülebilir. Uygulama sonrasında yenilenme sürecine hemen başlayan ciltte, lifting etkisi ilk gün bile gözlenebilir. Her geçen gün etkilerini daha da hissettirmeye başlayan uygulama, net sonucunu 1 ay sonra ortaya koyar. 2. Ayın sonunda kesin şekilde gözlenmeye başlayan sonuç, 1.5-2 yıl süresince etkilerini sürdürür.

Kişisel bakımlarınız için en etkili tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için 0212 257 34 34 numaralı telefondan veya iletişim formundan uzmanlarımızla ile iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Leave a Reply